• Montaż klimatyzacji

  Świadczymy usługi montażu klimatyzacji wszystkich marek. Montujemy klimatyzatory w domach, mieszkaniach, obiektach firmowych, sportowych oraz urzędach.

 • Naprawa klimatyzacji

  Awaria klimatyzatora? Naprawiamy każdego rodzaju usterki związane z klimatyzacją w domach i firmach na terenie wojewódzka mazowieckiego.

 • Sprzedaż klimatyzatorów

  Oferujemy szeroki wybór klimatyzatorów renomowanych producentów takich jak:  Fujitsu  Mitsubishi  Daikin Toshiba  Kaisai   Auratsu  Gree  Ande  LG  Samsung . Zapewniamy doradztwo w zakresie doboru urządzania.

Przegląd klimatyzacji Warszawa

Klimatyzacja ma na celu wymianę powietrza i zachowanie odpowiedniego stopnia wilgoci w pomieszczeniach. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie dobrych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur, w upalne dni klimatyzator daje przyjemne chłodne powietrze, w mroźne skutecznie ociepla wnętrze. Przegląd i konserwacja klimatyzacji jest bardzo ważna dla naszego zdrowia, prawidłowo działające urządzenie pozwala oddychać czystym powietrzem wolnym od kurzu, zanieczyszczeń, roztoczy, czy bakterii.

Klimatyzatory w przypadku uszkodzeń lub awarii mogą stać się zagrożeniem dla zdrowia osób przebywających w pomieszczeniu, dlatego nasza firma oferuje regularne przeglądy i konserwacje klimatyzatorów, mające na celu wydłużenie żywotności urządzenia i zapewnienie jak najlepszego działania technicznego. Naszym klientom oferujemy przegląd budowy klimatyzatora, badanie szczelności układu chłodniczego, badanie połączeń elektrycznych, czyszczenie filtrów powietrza, sprawdzanie ciśnień pracy przy ssaniu i tłoczeniu, czyszczenie skraplacza i parownika, przegląd układu odprowadzania skroplin, a także w razie potrzeby uzupełnienie czynnika chłodzącego.

Czysta klimatyzacja to zdrowe powietrze

Przeglądy klimatyzacji powinny być wykonywane dwa razy do roku. Najlepiej przed sezonem wiosenno-letnim i jesienno-zimowym. Celem przeglądów klimatyzacji jest upewnienie się, że urządzenie pracuje w należyty sposób, zapewniając skuteczne chłodzenie powietrza. Regularnie wykonywane przeglądy, pozwalają utrzymać całą instalację klimatyzacji w doskonałym stanie i czystości, gwarantując świeże powietrze płynące z nawiewów.

Na czym polega przegląd klimatyzacji?

Wizualne sprawdzenie jednostki zewnętrznej i wewnętrznej – pracownik naszej firmy ocenia stan zewnętrzny urządzeń, poszukując ewentualnych uszkodzeń mechanicznych lub wszelkich odstępstw od oryginalnego stanu.

 • Czyszczenie urządzeń – jednostka zewnętrzna (agregat) i wewnętrzna (split) zostają poddane gruntownemu oczyszczeniu. Zostaje z nich usunięty kurz, tłuste osady, pajęczyny, a także liście i inne zanieczyszczenia biologiczne, mogące wpływać na pogorszenie wydajności pracy urządzenia.
 • Sprawdzenie szczelności i ciśnienia czynnika chłodzącego – wydajnie działająca klimatyzacja musi posiadać odpowiednią ilość czynnika chłodzącego, pracującego pod odpowiednim ciśnieniem. Czynnik może stopniowo zanikać z uwagi na ewentualne nieszczelności instalacji. Jeśli tak rzeczywiście jest, usterka zostaje zlokalizowana, usunięta, a instalacja na nowo uzupełniona czynnikiem do wymaganej objętości.
 • Odgrzybianie – bardzo ważnym elementem przeglądu klimatyzacji jest odgrzybianie i odświeżanie. Używa się do tego celu specjalnych środków chemicznych, bezpiecznych dla zdrowia. Neutralizują one zarodniki grzybów, sprawiając że z urządzenia będzie płynąć chłodne i czyste powietrze bez nieprzyjemnych zapachów.
 • Czyszczenie filtrów – przegląd klimatyzacji to również oczyszczenie filtrów ze wszystkich odkładających się na nich zanieczyszczeń. Dzięki tej czynności poprawia się przepływ powietrza. Klimatyzacja skuteczniej chłodzi powietrze, mogąc pracować z mniejszą mocą i zużywając mniej energii elektrycznej.

3 powody, dla których warto regularnie kontrolować stan naszej klimatyzacji

W kwestii takiej jak przegląd klimatyzacji Warszawa jest miastem, którego mieszkańcy nadzwyczaj chętnie stosują się do wspomnianego wcześniej zalecenia – dokonywania przeglądu dwa razy w roku. Wynika to z dość dużej świadomości trzech głównych korzyści, płynących z regularnego kontrolowania stanu klimatyzacji.

Konserwacja klimatyzacji w warszawskim punkcie Klimi zapewnia komfort użytkowania i niskie koszty eksploatacji

Wewnętrzna oraz zewnętrzna jednostka klimatyzacji wyposażone są w wentylatory i wymienniki ciepła, na których – pod wpływem stale przelatującego przez nie powietrza – intensywnie osadza się brud. Ten czynnik z kolei w dość krótkim czasie powoduje pogorszenie się jakości schładzania powietrza przez urządzenie, w wyniku czego traci ono swoją początkową wydajność, zmniejsza maksymalną żywotność oraz zwiększa pobór mocy (a tym samym również generowane koszty).

Przegląd klimatyzacji – w Warszawie też możesz cieszyć się czystym powietrzem

Powietrze przepływające przez urządzenie przepuszczane jest przez specjalne filtry, których zadaniem jest oczyszczenie go z pyłu oraz drobnych mechanicznych zanieczyszczeń. Z biegiem użytkowania jednak wspomniane filtry pokrywają się warstwą brudu, zmniejszając ilość powietrza. To natomiast może przyczynić się do wydostawania się skroplin poza obręb tacy ociekowej i w konsekwencji doprowadzić do powstania wewnątrz urządzenia warstwy zanieczyszczeń psujących jakość oczyszczonego powietrza oraz tworzących brzydkie zapachy.

Dokonywanie regularnych konserwacji klimatyzacji w Warszawie jest ważne dla zdrowia

Życie w dużym i licznym europejskim mieście wiąże się z regularnym wdychaniem spalin, zarazków oraz rozmaitego rodzaju innych zanieczyszczeń zawartych w powietrzu. Aby chociaż we własnym domu zapewnić naszemu organizmowi odpoczynek od wspomnianych niedogodności, należy zlecać okresowe czyszczenie klimatyzacji. Dzięki jej osuszeniu i skutecznej dezynfekcji, wyeliminujesz z powietrza bakterie oraz wirusy, które mogłyby zacząć rozwijać się w urządzeniu, na skutek braku regularnych przeglądów.

Jeśli chcieliby Państwo zagwarantować sobie komfort, niskie koszty zużycia mediów oraz zdrowe i czyste powietrze, serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Klimi - kompleksowy przegląd i profesjonalna konserwacja klimatyzacji Warszawa.

Zadzwoń teraz