• Montaż klimatyzacji

  Świadczymy usługi montażu klimatyzacji w Warszawie i okolicach. Montujemy klimatyzatory w domach, mieszkaniach, obiektach firmowych oraz urzędach.

 • Naprawa klimatyzacji

  Awaria klimatyzatora? Naprawiamy każdego rodzaju usterki związane z klimatyzacją w domach i firmach na terenie wojewódzka mazowieckiego.

 • Sprzedaż klimatyzatorów

  Oferujemy szeroki wybór klimatyzatorów renomowanych producentów takich jak : Fujitsu  Mitsubishi  Daikin  Kaisai
  Auratsu  Gree   AUX  Ande  LG  Samsung Toshiba. Zapewniamy doradztwo w zakresie doboru urządzania.

Klimatyzatory multisplit

 • Wycena klimatyzacji MULTI SPLIT

  Wycena klimatyzacji MULTI SPLIT

Klimatyzatory multisplit wyglądają tak samo jak klimatyzatory ścienne split. Na czym polega zatem różnica? Na tym, że do pojedynczej jednostki zewnętrznej, może być podłączona większa liczba jednostek wewnętrznych. Stąd właśnie nazwa multi split.

Gdzie montowane są klimatyzatory multisplit?

Z uwagi na łatwy montaż, klimatyzacja multisplit znajduje zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, niewielkich domach jednorodzinnych, małych budynkach usługowych oraz firmach, zajmujących kilka pomieszczeń w jednym budynku. Zewnętrzna jednostka zasilająca – agregat, może być instalowany na ścianie budynku, na dachu lub na poziomie gruntu. Jego moc jest specjalnie dobierana pod kątem liczby splitów, które zostaną do niego podłączone.

Zalety klimatyzatorów split

 •  Nieskomplikowany montaż,
 • Duży wybór urządzeń o różnej mocy i funkcjach,
 • Przystępne ceny,
 • Niskie zużycie energii elektrycznej,
 • Niezależność sterowania temperaturą dla każdego splita,
 • Cicha i wydajna praca.

Montaż klimatyzacji multisplit wymaga połączenia każdej jednostki wewnętrznej split z agregatem. Wykorzystuje się do tego specjalne przewody prowadzone w kanałach z tworzywa sztucznego, które można ukryć w ścianie lub pod sufitem. Aby przeprowadzić je przez ściany zewnętrzne, należy wywiercić w nich otwory, a następnie uszczelnić pianką. Agregaty zewnętrzne można również instalować na dachu, pod warunkiem że jego konstrukcja jest w stanie udźwignąć taki ciężar. Wybierając miejsce montażu jednostek zewnętrznych, trzeba pamiętać o możliwości ich późniejszego serwisowania i ewentualnej wymiany.

Sterowanie klimatyzacją multi split może się odbywać niezależnie dla każdego urządzenia wewnętrznego. Pozwala to utrzymywać w każdym pomieszczeniu inną temperaturę, najbardziej optymalną dla użytkowników. Stosunkowo niskie koszty instalacji (w porównaniu do innych rodzajów klimatyzacji) oraz niewymagający, łatwy technicznie montaż, sprawia że klimatyzatory multisplit są chętnie wybierane dla małych firm, biur, mieszkań i domów jednorodzinnych.

Aby klimatyzatory multisplit działy długo i niezawodnie, należy pamiętać o ich regularnym serwisowaniu. Podstawowe czynności, które powinny być wykonane dla wszystkich jednostek w jednym czasie to czyszczenie filtrów, odgrzybianie i oczyszczanie połączone z odświeżaniem. Raz w roku zaleca się również sprawdzenie szczelności układu i ciśnienia czynnika chłodzącego. W razie jego ubytku, konieczne jest znalezienie nieszczelności, usunięcie jej i uzupełnienie instalacji czynnikiem do odpowiedniej wartości.

CMS by Quick.Cms