• Montaż klimatyzacji

    Świadczymy usługi montażu klimatyzacji wszystkich marek. Montujemy klimatyzatory w domach, mieszkaniach, obiektach firmowych, sportowych oraz urzędach.

  • Naprawa klimatyzacji

    Awaria klimatyzatora? Naprawiamy każdego rodzaju usterki związane z klimatyzacją w domach i firmach na terenie wojewódzka mazowieckiego.

  • Sprzedaż klimatyzatorów

    Oferujemy szeroki wybór klimatyzatorów renomowanych producentów takich jak:  Fujitsu  Mitsubishi  Daikin Toshiba  Kaisai   Auratsu  Gree  Ande  LG  Samsung . Zapewniamy doradztwo w zakresie doboru urządzania.

Czyszczenie kanałów wentylacyjnych Warszawa

Czysta i sprawna wentylacja ma bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Systematyczne czyszczenie kanałów wentylacyjnych daje pewność utrzymania wysokiej jakości powietrza wolnego od kurzu i zanieczyszczeń. Dlatego oferujemy naszym klientom czyszczenie i dezynfekcję systemów wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych, biurach, zakładach przemysłowych, a także obiektach użyteczności publicznej. Metody czyszczenia zawsze dobieramy do specyfiki pomieszczenia, fachowo oceniając stan techniczny urządzenia.

Jaką funkcję pełnią kanały wentylacyjne?

Zapewnienie świeżego powietrza wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, użytkowych i produkcyjnych, jest konieczne nie tylko dla dobrego samopoczucia, ale również zapewnienia bezpiecznych warunków pracy. Zanieczyszczone, zużyte powietrze może zawiera dużą ilość bakterii. Są one częsta przyczyną nieprzyjemnego zapachu oraz rozwijania się groźnych chorób. Brak świeżego powietrza prowadzi również do apatii, senności i pogorszenia koncentracji. Zadaniem kanałów wentylacyjnych jest zapewnienie ciągłej wymiany zużytego powietrza na czyste i świeże. Kanały wentylacyjne mogą być zbudowane z elementów aluminiowych lub z tworzywa sztucznego, obejmując również systemy filtracyjne, zatrzymujące zanieczyszczenia stałe i biologiczne.

Dlaczego czyszczenie kanałów wentylacyjnych jest tak ważne?

W powietrzu atmosferycznym obecna jest wilgoć, która w połączeniu z dodatnimi temperaturami, zapewnia doskonałe warunki do rozwoju bakterii i grzybów. Wewnątrz kanałów wentylacyjnych gromadzą się również zanieczyszczenia stałe, niewychwycone przez filtry lub dostające się tam wówczas, kiedy filtrów brak. Aby dostarczać do wnętrza obiektu wyłącznie czyste i świeże powietrze, konieczne jest regularne czyszczenie kanałów wentylacyjnych, a także okresowa wymiana filtrów – jeżeli istnieją.

Jak i gdzie czyścimy kanały wentylacyjne?

Firma Klimi posiada wieloletnie doświadczenie w czyszczeniu kanałów wentylacyjnych. Zajmujemy się ich konserwacją w domach jednorodzinnych, budynkach wielomieszkaniowych, a także obiektach handlowych, biurowych, produkcyjnych i obiektach użyteczności publicznej. W swojej pracy korzystamy z różnych metod czyszczenia, dedykowanych dla różnych systemów wentylacyjnych oraz występujących w nich zanieczyszczeń. Czyszczenie kanałów wentylacyjnych zawsze jest prowadzone przez wykwalifikowanych pracowników, w sposób jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców lub użytkowników obiektu. Wykorzystywane przez nas środki są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska, nie stwarzając żadnego zagrożenia dla zdrowia i życia.

Jak przebiega proces czyszczenia kanałów wentylacyjnych w Warszawie?

Czyszcząc instalacje wentylacyjne na terenie Warszawy, jak również pozostałych obsługiwanych przez naszą firmę miast, korzystamy zwykle z dwóch technik. Pierwszą z nich jest czyszczenie na sucho, wykonywane za pośrednictwem szczotkowania mechanicznego, odkurzania lub sprężonego powietrza. Drugą metodę stanowi natomiast czyszczenie na mokro, przy użyciu pary wodnej oraz środków chemicznych.

Przebieg całego procesu i wybór konkretnej techniki czyszczenia uzależniony jest od specyfiki obiektu, a także od typu oraz ilości zanieczyszczeń w instalacji. Najbardziej ogólny schemat wspomnianej procedury, przyjmuje jednak najczęściej następujący kształt:

1. Uzgodnienie terminu realizacji usługi z klientem.
2. Kompleksowe zabezpieczenie wyposażenia obiektu przed przystąpieniem do właściwych prac.
3. Demontaż klap rewizyjnych.
4. Przeprowadzenie przeglądu kanałów wentylacyjnych, przy użyciu specjalistycznej, mobilnej kamery.
5. Wyizolowanie i przygotowanie do czyszczenia instalacji.
6. Dokładne czyszczenie wszystkich istotnych elementów systemu (szczotkowanie powierzchni oraz odsysanie brudu), takich jak: centrala, kanały, tłumiki, anemostaty czy przepustnice.
7. Dokonanie precyzyjnej dezynfekcji poprzez zamgławianie przy wykorzystaniu specyfików aprobowanych przez Państwowy Zakład Higieny.

Zwieńczeniem wykonywanego przez nas w Warszawie czyszczenia kanałów wentylacyjnych jest w każdym przypadku przeprowadzenie skrupulatnej inspekcji systemu, uwzględniającej m.in. badania mikrobiologiczne. Po zakończeniu wspomnianej czynności następuje finalna regulacja instalacji, uprzątniecie obszaru pracy oraz sporządzenie protokołu powykonawczego.

Jak często powinno się usuwać zanieczyszczenia z przewodów wentylacyjnych?

Jeżeli chodzi o czyszczenie kanałów wentylacyjnych Warszawa jest miastem, w ramach którego czynności te powinny być przeprowadzane regularnie. W zależności od funkcji budynku oraz rodzaju i ilości generowanych zanieczyszczeń, naszym klientom zalecamy korzystanie z owej usługi średnio co 12-24 miesiące. Tylko wówczas można mieć pewność co do efektywności pracy instalacji oraz bezpieczeństwa osób użytkujących dany obiekt.

Zadzwoń teraz