• Montaż klimatyzacji

  Świadczymy usługi montażu klimatyzacji w Warszawie i okolicach. Montujemy klimatyzatory w domach, mieszkaniach, obiektach firmowych oraz urzędach.

 • Naprawa klimatyzacji

  Awaria klimatyzatora? Naprawiamy każdego rodzaju usterki związane z klimatyzacją w domach i firmach na terenie wojewódzka mazowieckiego.

 • Sprzedaż klimatyzatorów

  Oferujemy szeroki wybór klimatyzatorów renomowanych producentów takich jak : Fujitsu  Mitsubishi  Daikin  Kaisai
  Auratsu  Gree   AUX  Ande  LG  Samsung Toshiba. Zapewniamy doradztwo w zakresie doboru urządzania.

Klimatyzatory ścienne

 • Wycena klimatyzator ścienny

  Wycena klimatyzator ścienny

Klimatyzatory naścienne, nazywane są również klimatyzatorami split. Składają się z dwóch elementów: jednostki wewnętrznej (split) oraz jednostki zewnętrznej – agregatu. Są jednymi z najczęściej instalowanych rodzajów klimatyzacji. Skutecznie chłodzą pojedyncze pomieszczenia lub mieszkania o otwartej przestrzeni. Ich największą zaletą jest szybki i nieskomplikowany montaż, a także cicha i komfortowa praca. Z uwagi na to, że generująca największy hałas jednostka  z agregatem znajduje się na zewnątrz budynku, pracująca klimatyzacja nie przeszkadza w pracy lub wypoczynku.

Nazywane również klimatyzatorami ściennymi split. Stanowią najczęściej używany rodzaj klimatyzatorów stacjonarnych w domach, mieszkaniach i małych biurach. Dostępne w dużej liczbie modeli, charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością, cichą pracą oraz estetycznym wyglądem. Klimatyzatory ścienne split mają podłużny kształt, ułatwiający ich montaż na ścianiena dowolnej wysokości. Sterowanie klimatyzatorem naściennym odbywa się przy pomocy sterownika ściennego przewodowego lub pilota bezprzewodowogo. Zależnie od modelu, klimatyzator może oferować dodatkową funkcję ogrzewania, wentylacji, osuszania powietrza jonizacji oraz rozbudowanego oczyszczania .

Możliwości klimatyzatorów ściennych

Wbrew temu na co może wskazywać nazwa, klimatyzatory naścienne mogą mieć większą ilość funkcji, niż tylko chłodzenie.

 • Ogrzewanie – wykorzystując odwrotną metodę działania do chłodzenia, klimatyzatory mogą ogrzewać pomieszczenia. Po uruchomieniu właściwej funkcji, z tych samych otworów wentylacyjnych zacznie wydostawać się ogrzane powietrze. W wielu mieszkaniach i biurach klimatyzatory pracują przez cały rok. Zimą są podstawową metodą ogrzewania, natomiast latem chłodzą.
 • Wentylacja – kiedy temperatura powietrza jest komfortowa,  klimatyzacja naścienna może pracować w trybie wentylacji, wymuszając ruch powietrza i usuwając z pomieszczeń zużyty tlen lub nieprzyjemne zapachy.
 • Osuszanie – kolejna przydatna funkcja klimatyzatorów naściennych. Warto ją włączyć wtedy, kiedy w pomieszczeniach utrzymuje się wysoki poziom wilgotności – np. na skutek zalania, występowania pleśni lub suszenia mokrego prania w mieszkaniu.

Nowoczesne klimatyzatory naścienne można programować w bardzo zaawansowany sposób. Ich uruchomienie może następować po osiągnięciu określonej temperatury powietrza lub w wybranych przez użytkownika godzinach. Ciekawą funkcją jest również opcja jonizowania powietrza, która poprawia jego właściwości zdrowotne. Jak w przypadku wszystkich rodzajów klimatyzatorów, tak i klimatyzacja naścienna wymaga regularnego serwisowania – wymiany i czyszczenia filtrów oraz sprawdzania szczelności układu oraz dezynfekcji i odgrzybiania.

CMS by Quick.Cms