facebook
Serwis Klimatyzacji Warszawa - Klimi.com.pl

Rodzaje klimatyzatorów

 • Klimatyzatory kanałowe

  Urządzenia tego typu wykorzystuje się do chłodzenia kilku pomieszczeń jednocześnie. Chłodne powietrze jest równomiernie rozprowadzane kanałami do wybranych pomieszczeń, zapewniając w nich jednakową temperaturę. Scentralizowany sposób sterowania urządzeniem jest bardzo wygodny. Klimatyzatory kanałowe wykorzystuje się w nowoczesnych apartamentach, mieszkaniach oraz biurach. Temperatura chłodzonego powietrza jest średnią temperatury powietrza we wszystkich pomieszczeniach, do których kanały zostały doprowadzone.

 • Klimatyzatory kasetonowe

  Rodzaj klimatyzatora sufitowego, montowanego w konstrukcji sufitów podwieszanych. Najczęściej spotykany w biurach, sklepach i salonach. Zaletą tego rodzaju klimatyzatorów jest wysoka estetyka – widoczny pozostaje tylko frontowy panel, nieznacznie wystający ponad lico sufitu. Cała reszta zostaje ukryta we wnętrzu konstrukcji sufitu podwieszanego. Kolejnym atutem tego rodzaju klimatyzatorów jest swoboda wyboru miejsca montaż na suficie. Przewody zasilające są elastyczne  i mogą być dowolnie układane.

 • Klimatyzatory naścienne

  Nazywane również klimatyzatorami split. Stanowią najczęściej używany rodzaj klimatyzatorów stacjonarnych w domach, mieszkaniach i małych biurach. Dostępne w dużej liczbie modeli, charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością, cichą pracą oraz estetycznym wyglądem. Klimatyzatory split mają podłużny kształt, ułatwiający ich montaż na ścianie  na dowolnej wysokości. Sterowanie klimatyzatorem naściennym odbywa się przy pomocy pilota. Zależnie od modelu, klimatyzator może oferować dodatkową funkcję ogrzewania, wentylacji i osuszania powietrza.

 • Klimatyzatory multisplit

  Pochodna klimatyzatorów split, z tą różnicą że zamiast pojedynczej jednostki naściennej, mogą ich być dwie lub trzy, podłączone do tego samego agregatu zewnętrznego. Decydując się na tego typu urządzenia, koniecznie należy wybrać jednostkę zewnętrzną o mocy na tyle dużej, aby mogła zasilić wszystkie urządzenia split.

 • Klimatyzatory podstropowe

  Nazywane również klimatyzatorami przysufitowymi lub pod sufitowymi. Zainstalowane tuż pod stropem, rozprowadzają powietrze z bardzo dużą szybkością w poziomie. Kiedy dochodzi ono do ścian, jego prędkość zwalnia i stopniowo kieruje się ku dołowi, skutecznie i równomiernie chłodząc powietrze. Najbardziej polecane do wysokich pomieszczeń o dużej kubaturze.

 • Klimatyzatory przenośne

  Urządzenia przenośne, które nie wymagają montażu na stałe. Klimatyzator tego typu wyposażony jest w elastyczną rurę, wykorzystywaną do usuwania ciepłego powietrza na zewnątrz budynku. Należy ją wystawić za okno lub drzwi bądź podłączyć do specjalnych otworów wentylacyjnych. Stosowane wszędzie tam, gdzie trudno dokonać montażu klimatyzatora na stałe.

Klimatyzator Kaisai
Klimatyzator LG
Klimatyzator Samsung
Klimatyzator Mitsubishi
Klimatyzator Kaisai
Klimatyzator LG
Klimatyzator Samsung
Klimatyzator Mitsubishi