facebook
Serwis Klimatyzacji Warszawa - Klimi.com.pl

Klimatyzatory kanałowe

Rodzaje klimatyzatorów » Klimatyzatory kanałowe

Klimatyzatory kanałowe są niewidoczne dla oka. Ukryte w specjalnych pomieszczeniach pod dachem lub na dachu, rozprowadzają zimne powietrze systemem kanałów. Klimatyzacja kanałowa jest powszechnie wykorzystywana w biurowcach, centrach handlowych i luksusowych domach i apartamentach. Jej największą zaletą jest utrzymanie jednakowej temperatury w dużej liczbie pomieszczeń. Sterowanie klimatyzacją kanałową odbywa się centralnie – temperatura do której chłodzone jest powietrze pozostaje średnią temperatur ze wszystkich pomieszczeń, do których została ona doprowadzona.

 

Zalety klimatyzacji kanałowej

  •  Cicha praca,
  • Równomierne chłodzenie wszystkich pomieszczeń,
  • Brak dużych różnic temperatur w różnych pomieszczeniach,
  • Wysoki komfort użytkowania z uwagi na jedną temperaturę.

 

Klimatyzatory kanałowe występują jako urządzenia o różnej mocy. Zależnie od potrzeb, mogą chłodzić od dwóch do nawet kilkunastu pomieszczeń jednocześnie. Kanały wylotowe instalowane są najczęściej w suficie, zapewniając szybkie i skuteczne chłodzenie od góry i dołu. Inną zaletą tego rozwiązania jest doskonała estetyka. Na ścianach ani sufitach nie znajdują się dodatkowe urządzenia generujące hałas. Wygodne jest również serwisowanie klimatyzatorów kanałowych – prace przy nich wykonywane są w specjalnie wydzielonych miejscach lub pomieszczeniach, do których dostęp mają tylko upoważnione osoby.

 

Gdzie instalować klimatyzatory kanałowe?

Montaż klimatyzacji kanałowej może być wykonany w niemal każdym rodzaju pomieszczeń mieszkalnych, użytkowych lub produkcyjnych. Warunkiem jest wykonanie kanałów rozprowadzających chłodne powietrze do pomieszczeń. Kanały są najczęściej wykonane z aluminium lub tworzywa i prowadzone pod sufitem. Można je umieścić pod sufitem podwieszanym lub pozostawić odsłonięte. Istotne jest natomiast to, aby były dobrze zaizolowane, co chroni przed skraplaniem się pary wodnej.

Klimatyzatory kanałowe to inwestycja, która będzie procentować przez wiele kolejnych lat użytkowania obiektu. Latem we wszystkich pomieszczeniach będzie panować miły chłód, natomiast zimą można wykorzystać klimatyzację do ogrzewania. Równomierne rozprowadzenie temperatury pozwala uzyskać najlepszy komfort termiczny, niezależnie od warunków. Praca klimatyzatorów kanałowych nie jest uciążliwa. Urządzenia są dobrze wyciszone, a ich pracy towarzyszy jedynie lekki, równomierny szum słyszalny z nawiewów. Sterowanie jednostkami może się odbywać przy pomocy pilota, ale częściej za pośrednictwem dedykowanego programu komputerowego lub pulpitu technicznego.

Klimatyzator Kaisai
Klimatyzator LG
Klimatyzator Samsung
Klimatyzator Mitsubishi
Klimatyzator Kaisai
Klimatyzator LG
Klimatyzator Samsung
Klimatyzator Mitsubishi