facebook
Serwis Klimatyzacji Warszawa - Klimi.com.pl

Klimatyzatory przenośne

Rodzaje klimatyzatorów » Klimatyzatory przenośne

Przenośne klimatyzatory to urządzenia wolnostojące, które można używać w dowolnym pomieszczeniu. Do prawidłowej pracy potrzebują zasilania elektrycznego, realizowanego przewodem elektrycznym podłączanym do klasycznego gniazdka 230 V. Drugim warunkiem jest wyprowadzenie elastycznej rury na zewnątrz – np. przez szczelinę w uchylonym oknie, kanał wentylacyjny lub otwór w ścianie. Rurą tą usuwane będzie ogrzane powietrze.

 

Klimatyzatory przenośne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie doraźnie należy schłodzić pomieszczenie, a montaż klimatyzacji stałej nie jest możliwy. Kompaktowa budowa urządzeń oraz wyposażenie ich w kółka jezdne, pozwala na łatwe przemieszczanie. Jedynym ograniczeniem miejsca ich pracy jest długość kabla zasilającego oraz elastycznej rury z ciepłym powietrzem.

 

Miejsca, w których mogą pracować klimatyzatory przenośne

  • dowolne pomieszczenia mieszkalne, biurowe i użytkowe,
  • miejsca zabytkowe, objęte ochroną konserwatora zabytków, w których montaż normalnej klimatyzacji nie jest możliwy,
  • zawilgocone piwnice, w których mogą działać jako osuszacz powietrza.

 

Klimatyzator przenośny waży od 20 do 30 kg. Jego waga uzależniona jest od wielkości oraz mocy urządzenia. Wydajność pracy pozwala na efektywne schłodzenie pomieszczenia do 20 mkw. niewątpliwą zaletą tego typu klimatyzacji jest niska cena zakupu – pojedyncze urządzenie kosztuje od 1200 złotych. Kolejnym atutem jest mobilność. Łatwa i szybka zmiana miejsca pracy, pozwala chłodzić te pomieszczenia, w których chcemy przebywać. Mankamentem, o którym trzeba pamiętać kupując ten rodzaj klimatyzacji jest hałas generowany podczas pracy. Wynika ona z faktu, że jednostka chłodząca znajduje się w tym samym pomieszczeniu, w którym przebywamy. Producenci robią jednak wszystko, aby minimalizować głośność pracy, stosując różnego rodzaju wygłuszenia obudowy.


Obsługa klimatyzatorów przenośnych może się odbywać poprzez przyciski umieszczone na panelu sterowania lub pilot zdalnego sterowania. Jedną z podstawowych czynności eksploatacyjnych jest usuwanie wody ze specjalnego pojemnika. Jest to skroplona para wodna, powstająca na skutek różnicy temperatur powietrza w czasie jego chłodzenia.


Podobnie jak w innych rodzajach klimatyzacji, tak i urządzenia przenośne wymagają wymiany filtrów, czyszczenia, odgrzybiania układu. Regularne przeprowadzanie tych prac, przynajmniej 2 razy w roku, pozwala przedłużyć żywotność urządzenia i czyni jego pracę bezpieczną dla zdrowia. Eliminuje zarodniki grzybów oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Klimatyzator Kaisai
Klimatyzator LG
Klimatyzator Samsung
Klimatyzator Mitsubishi
Klimatyzator Kaisai
Klimatyzator LG
Klimatyzator Samsung
Klimatyzator Mitsubishi