facebook
Serwis Klimatyzacji Warszawa - Klimi.com.pl

Klimatyzatory podstropowe

Rodzaje klimatyzatorów » Klimatyzatory podstropowe

Montowane wewnątrz pomieszczeń klimatyzatory podstropowe, to urządzenia o dużej mocy i wydajności pracy. Zaprojektowano je z myślą o chłodzeniu wysokich pomieszczeń o dużej kubaturze. Sposób instalacji pod stropem, nie ogranicza powierzchni użytkowej, zapewniając skuteczne i szybkie chłodzenie pomieszczeń. Wyloty powietrza w klimatyzatorach podstropowych umieszczone są z boku urządzenia. Dzięki temu, strumień powietrza szybko porusza się równolegle do płaszczyzny sufitu, zwalniając dopiero po dotarciu do ścian. Po nich przesuwa się pionowo w dół i do środka pomieszczenia, zapewniając równomierne chłodzenie.

 

Gdzie stosować klimatyzatory podstropowe?

  • W wysokich pomieszczeniach – poczekalniach, salach kinowych, tam gdzie możliwości techniczne nie pozwalają na montaż klimatyzacji kanałowej,
  • W miejscach, w których nie należy ograniczać powierzchni użytkowej i zabudowywać ścian,
  • W budynkach bez sufitów podwieszanych.

 

Klimatyzatory podstropowe mogą mieć różne rozmiary. Najczęściej spotykamy urządzenia o kwadratowych kształtach, których boki liczą od 80 do nawet 200 cm każdy. Podstawą bezpiecznego użytkowania klimatyzatorów podstropowych jest ich solidny montaż. Urządzenia ważące nawet po 100 kg muszą być mocowane systemem kołków i haków do elementów konstrukcji stropu – belek i wzmocnień żelbetowych.

Na korzyść użytkowania klimatyzatorów podstropowych wpływa łatwość montażu i możliwość ich zastosowania w niemal każdym pomieszczeniu. Przewody zasilające można ukryć pod tynkiem lub prowadzić na powierzchni sufitu, układając w specjalnych kanałach lub maskownicach. Sterowanie pracą urządzenia odbywa się z udziałem pilota zdalnego sterowania. Klimatyzatory podstropowe można dodatkowo programować, tak aby włączały i wyłączały się o określonych godzinach lub gdy temperatura uzyska odpowiednią wartość. Pewnym mankamentem, który jednak nie wpływa zbytnio na komfort użytkowania pomieszczeń, jest szum generowany przez włączone urządzenie. Jest to jednostajny hałas, do którego można się stosunkowo łatwo i szybko przyzwyczaić.

Dobór mocy klimatyzatorów przenośnych powinien być realizowany w oparciu o kubaturę pomieszczenia i jego powierzchnię. Należy również brać pod uwagę średnie temperatury powietrza, które występują tam latem. Niezbędne do prawidłowej pracy urządzenia, jest zapewnienie odpowiednio silnej instalacji elektrycznej. Duży pobór prądu przez urządzenia klimatyzacji pracujące pełną mocą, muszą mieć pokrycie w wystarczającej mocy przyłącza elektrycznego do budynku. Serwisowanie urządzeń tego typu wykonują specjalistyczne firmy, przynajmniej 2 raz w roku wykonując pełne przeglądy techniczne.

Klimatyzator Kaisai
Klimatyzator LG
Klimatyzator Samsung
Klimatyzator Mitsubishi
Klimatyzator Kaisai
Klimatyzator LG
Klimatyzator Samsung
Klimatyzator Mitsubishi