facebook
Serwis Klimatyzacji Warszawa - Klimi.com.pl

Klimatyzatory kasetonowe

Rodzaje klimatyzatorów » Klimatyzatory kasetonowe

Montowane w sufitach podwieszanych klimatyzatory kasetonowe, to bardzo estetyczne i wygodne rozwiązanie dla sklepów, biur i salonów sprzedaży. Jednostka wewnętrzna montowana jest w pozycji leżącej wewnątrz sufitu podwieszanego. Część urządzenia odpowiedzialna za chłodzenie powietrza ukryta jest przed wzrokiem wewnątrz sufitu, wykończonego z zewnątrz panelami. Jedynym widocznym elementem klimatyzacji jest panel z otworami wentylacyjnymi. Wymiary klimatyzatorów kasetonowych odpowiadają wymiarom paneli w sufitach podwieszanych. Znacząco ułatwi to ich montaż w takich miejscach, pozwalając zachować geometrię wzorów.

 

Zalety klimatyzatorów kasetonowych

  • Estetyczne wykonanie – widoczny tylko zewnętrzny panel z otworami wentylacyjnymi,
  • Nic nie wystaje poza powierzchnię sufitu,
  • Do wyboru urządzenia w kolorze białym lub czarnym,
  • Montaż pod sufitem nie zabierający cennego miejsca,
  • Lepsze chłodzenie od góry do dołu,
  • Zunifikowane wymiary ułatwiające montaż w konstrukcji sufitu podwieszanego,
  • Bardzo cicha i nie uciążliwa dla otoczenia praca klimatyzatora.

 

Montaż klimatyzatorów kasetonowych nie jest trudny, ale wymaga odpowiedniego przygotowania całej instalacji, w tym kanałów i przewodów doprowadzających świeże i odprowadzających zużyte powietrze. Kanały i przewody pozostają ukryte pod panelami sufitu, zatem nie szpecą estetyki projektu. Z uwagi na wygodę użytkowania i dużą skuteczność chłodzenia, klimatyzatory kasetonowe instalowane są w dużych pomieszczeniach – przestrzeniach open space, salonach sprzedaży, halach sklepowych. Ich montaż odbywa się już na etapie budowy i wykańczania obiektu.

Konserwacja i utrzymanie klimatyzatorów kasetonowych nie jest skomplikowane, ale wymaga użycia podestów lub drabin. Dostęp do urządzenia uzyskuje się przez zdjęcie pojedynczego panelu sufitowego. Czynności serwisowe dla tego typu urządzeń są standardowe i obejmują czyszczenie filtrów, odgrzybianie, neutralizację nieprzyjemnych zapachów i kontrolę ciśnienia czynnika chłodniczego w układzie. Klimatyzatory przenośne mogą nie tylko chłodzić, ale również ogrzewać pomieszczenia. W miejscach, w których są montowane stanowią podstawowe źródło ogrzewania pomieszczeń zimą. Zastosowanie w nich techniki inwerterowej o sinusoidalnym zużyciu energii elektrycznej skutkuje obniżeniem rachunków za prąd i bardzo wydajną pracą w każdych warunkach. Kluczem do satysfakcjonującego użytkowania klimatyzatorów ściennych jest staranna dobrana moc i liczba klimatyzatorów w stosunku do wielkości, kubatury i średniej temperatury pomieszczenia, w którym będą pracować.

Klimatyzator Kaisai
Klimatyzator LG
Klimatyzator Samsung
Klimatyzator Mitsubishi
Klimatyzator Kaisai
Klimatyzator LG
Klimatyzator Samsung
Klimatyzator Mitsubishi